VinewoodRolePlayServer

Forum Servera Vinewood

Ogłoszenie

Przenosiny na http://www.vinewood.szv.pl/

#1 2008-02-12 21:17:38

Bruno_Tattaglia

Moderator

Zarejestrowany: 2008-02-11
Posty: 12
Punktów :   

Przydatne Informacje!

Przydatne terminy, ich opis i sposób stosowania. Warto to przeczytać.. ponieważ przy testach możemy się o to zapytać. 


Morfina - środek znieczulający, uśmierzający ból. Podajemy go  w postaci zastrzyku przed operacją lub po groźnym wypadku gdy trzeba pacjenta dowieść do szpitala (no nie chcemy żeby zmarł z bólu w karetce)
Stosowanie:
/ja odsłania ramie poszkodowanego/pacjenta       
/ja bierze strzykawkę z torby lekarskiej    (lub z czegoś innego zależy od miejsca podawania)
/ja przygotowuje zastrzyk.
/ja robi zastrzyk z Morfiny

Zastrzyk z Adrenaliny - środek pobudzający organizm np. gdy wcześniej podano Morfinę to na wybudzenie podajemy zastrzyk z Adrenaliny
Stosowanie: Tak jak przy podawaniu Morfiny

Kołnierz ortopedyczny - jest to przyrząd medyczny, służący do unieruchomienia odcinka szyjnego kręgosłupa. Stosujemy go ofiarom powypadkowym u których z twierdzono powikłania z kręgosłupem.
Stosowanie:
/ja zakłada kołnierz na szyje ofiary wypadku/poszkodowanego/pacjenta (w zależności od miejsca)

Skalpel - mały, bardzo ostry nożyk, pierwotnie chirurgiczny. Stosowany przez lekarzy do nacinania skóry pacjenta w celu prowadzenia dalszych działań wewnątrz pacjenta.

Szczypce lekarskie -  służą lekarzom np. do wyciągania kul z ciała pacjenta

Defibrylator - to urządzenie, które bardzo skutecznie potrafi przywrócić normalną pracę serca osobie, która uległa jakiemuś wypadkowi i której serce przestało bić
Defibrylator używamy tylko przy lub w karetce i w szpitalu.
Stosowanie:
/ja nastawia Defibrylator
/ja ściąga górną część ubrania
/ja smaruje klatkę piersiową żelem
/ja używa defibrylatora na pacjencie
/ja sprawdza tętno (jeśli brak dalej to ponownie urzywamy defibrylatora)
(korzystamy max 3 razy, jeśli po trzecim razie nie będzie reakcji można z twierdzić zgon)

Temat: "Przydatne Informacje!" napisany w całości przez: Mike Jackson. Kopiowanie bez zgody autora zakazane!

Z czasem temat będzie auktualizowny, będą dodawane nowe pojęcia..

Offline

 
Przenosiny na http://www.vinewood.szv.pl/

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.arw.pun.pl www.filangur.pun.pl www.bogowieolimpu.pun.pl www.igpz.pun.pl www.thais-strefagier.pun.pl