Ogłoszenie

Przenosiny na http://www.vinewood.szv.pl/
  • Index
  •  » SAM-ERS
  •  » Czym zajmuje się poszczególne stanowisko

#1 2008-02-12 21:06:21

Bruno_Tattaglia

Moderator

Zarejestrowany: 2008-02-11
Posty: 12
Punktów :   

Czym zajmuje się poszczególne stanowisko

Witam.. Tutaj jest opisane każde stanowisko w SAM-ERS.. Każdy Pracownik ma tego przestrzegać!

Sanitariusz – to osoba o małej wiedzy medycznej, zna tylko podstawy. Jej zadaniem jest pomaganie bardziej zaawansowanym pracownikom np. podawanie przyrządów medycznych swoim kolegom pofachu a także standardowe procedury takie jak przyjmowanie pacjentów w szpitalu, ogólne oględziny chorego i w razie czego wezwanie odpowiedniego lekarza do pacjenta.

Pogotowie Ratunkowe – to głównie ludzie jeżdżący karetką, ich zadaniem jest udzielenie poszkodowanym pierwszej pomocy na miejscu wypadku i w razie poważniejszych obrażeń zabezpieczenie pacjenta i bezpieczne przewiezienie go do szpitala.

Lekarz – to osoba przeprowadzająca proste zabiegi lekarskie. Posiada wiedze bardzo ogólną która może pomóc w ewentualnym sprostowaniu diagnozy sanitariusza. Lekarz nie robi skomplikowanych operacji w takich sytuacjach pomaga specjalistom podczas operacji.
Jeździ karetką z pogotowiem ratunkowym tylko w sytuacjach wyjątkowych.

Specialista – to doświadczony lekarz znający się dobrze na swym fachu. Wie co robić w danej sytuacji i ewentualnie konsultuje się z głównym lekarzem. Osoba ta nie jeździ na akcje karetką tylko ewentualnie czeka na pacjenta w szpitalu i przygotowuje z personelem w szpitalu odpowiednio sale operacyjną. Gabinet zabiegowy jest dla lekarzy i Sanitariuszy.

Kierownik Zmiany – to pewnego rodzaju „dowódca szpitala”. Ustala kto może być na służbie a kto nie. Osoba ta dobiera odpowiednio grupy pracowników do ewentualnych wypadów w teren. Musi być b. dobrze obeznana z działem  pracownicy służby zdrowia czyli musi wiedzieć kto na czym się zna i kto byłby konieczny do wezwania na służbę z jego urlopu. Kierownik zmiany nie jest lekarzem! To robota bardziej papierkowa. Czyli siedzisz przed telefonem i załatwiasz ewentualne formalności. Także zajmuje się rekrutacją nowego personelu poczym zdaje swoje zdanie głównemu lekarzowi który z twierdzi czy dana osoba się nada czy też nie. Kierownik zmiany jest najczęściej na służbie.

Główny Lekarz – to „uniwersalny” lekarz czyli zna się praktycznie na wszystkim. Specjalizuje się głównie w bardzo z komplikowanych operacjach. Jest wzorem dla innych lekarzy. Nie przeprowadza drobnych operacji chyba że będą pewne braki w personelu…
Osoba odpowiadająca za to czy się dostaniesz do służb medycznych czy też nie.

Ordynator -  to osoba reprezentująca szpital, zajmująca się finansami, wywiadami prasowymi w imieniu całego szpitala, jeździ na ewentualne delegacje i załatwia nowy sprzęt dla szpitala itp. Ordynator to jest głównie organizator nie lekarz.

Temat: "Czym zajmuje się poszczególne stanowisko" Napisany w całości przez Mike Jackson. Kopiowanie bez zgody autora zakazane!

Offline

 
  • Index
  •  » SAM-ERS
  •  » Czym zajmuje się poszczególne stanowisko
Przenosiny na http://www.vinewood.szv.pl/

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
alles klar 1a sprawdzian kapitel 1 rozszerzony www.gothicmmo.pun.pl gdzie expić paladynem margonem moon stone pokemon crystal karolew